Kitap Kulübü

Göknur Birincioğlu

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - TV - Sinema Bölümü mezunu olan Göknur Birincioğlu, üniversite radyosunda, ilham aldığı müzik eserlerini masallaştırdığı radyo programı ile çalışma hayatına ilk adımını attı. Eğitimini tamamlamasının ardından, TV8 ve Best FM gibi ulusal TV kanalları ve radyo istasyonlarında, 15 sene boyunca reklam yöneticiliği yaptı. Ardından Türkiye'nin ilk tema parkı Vialand'de "Konsept ve Hikâye Yönetmenliği" görevinde bulunarak çocuklara özgü karakterler yaratmaya başladı.

Prof.Apostrof ve Yıldız Kız Vega gibi karakterlerin öykülerine imza atan yazar, aynı zamanda TRT için "Drina Köprüsü, Anadolu'nun Gözleri, Okyanustan Gelen, Barbaros Ufkun Ötesi" adlı belgesellerin yazarlığını üstlendi.

Gastronomi ile yakından ilgilendiği için profesyonel şef eğitimi de alan yazar "Kutupyıldızını Bul, Mayalı Yamalı Bir Hikâye, Maestro Makaronetti" adlı fantastik öyküleri yazdı. "Düş hekimi" olarak tanımladığı Penelope karakteri "Sobe, Ben Penelope!" serisi ile Redhousekidz tarafından yayınlanarak hayat buldu.

Akordeon çalmayı seven ve akordeonu Armondo'ya gönülden bağlı olan yazarın, bir diğer tutkusu gökyüzü. Bu nedenle tüm hikâyelerinde gökyüzünden izler bulmak mümkün.

I Ching ve aikido hayatının bir parçası.Yazdığı masalları teatral bir dille çocuklara anlatmayı tutkuya dönüştüren Göknur Birincioğlu, şu günlerde, "Benim Neyim Eksik?, Gelincik'in Rüyası" adlı yeni kitaplarıyla okuyucularıyla buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.