Nihan Temiz

Merhaba Ben Nihan. Hayal kurmayı, masallar dinlemeyi, anlatmayı, anlattırmayı seven bir çocuk olarak büyüdüm. Aklıma gelen ilginç fikirleri, zaman zaman tuhaf olabilen tespitlerimi, anılarımı, duygularımı ve düşüncelerimi karaladım. Defter ve kalem alışverişlerini hep çok sevdim.

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Aynı bölümün Gelişim Psikolojisi Anabilim dalında yüksek lisansımı tamamladım. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Anaokulu’nda çalışmaya başladım. Çocukların rengarenk dünyasında olmaktan, onların hayallerine ve kahkahalarına eşlik etmekten mutluluk duydum. Küçük bir kız olduğum yıllardan beri yazdığım hikayeler yayınevleri tarafından beğenildi ve çocuk kitapları olarak basıldı.

Şu an Kasım 1975 doğumlu, yaklaşık 20 yıllık bir okul psikoloğuyum. İşini seven, (şimdilik) 6 kitap annesi, hayallerine-anlatmak istediklerine kalem yetiştiremeyen, bu hayalleri çocuklarla, anne-babalarla, eğitimcilerle ve dünyası zengin tüm insanlarla paylaşmak isteyen bir insanım.

Bir iki kelime ekleyip fotoğraf paylaşmak ya da her şeyi 140 karakterle anlatmaya çalışmak bana yetmez. Benim kurulmamış cümlelerim, yazılmamış hikayelerim, üzerinde düşünülmemiş fikirlerim, içinde mutlulukla yüzdüğüm bir hayal denizim var. Siz de kitaplarımı merak ediyorsanız, kitap karakterlerimle çocuklarınızı tanıştırmak istiyorsanız, ‘evde oynadığımız oyunlara yenilerini ekleyelim’ diyorsanız, çocuklarla, ebeveyn olmakla ve hayatın farklı alanlarıyla ilgili mesleki bilmişliklerimle ilgileniyorsanız Nihanlık Şeyler’e beklerim…